joi , aprilie 25 2024
Breaking News

Epilare Definitiva Laser Brasov

Ce zone pot fi tratate prin epilare definitiva laser Brasov?

Procedura de epilare definitiva laser Brasov, castiga din ce in ce mai multa popularitate printre persoanele care doresc eliminarea parului.

Odata cu castigarea unui grad mai mare de popularitate al acestei proceduri, celelalte metode de indepartare a firelor de par, scad din ce in ce mai mult in popularitate.

Acest lucru se datoreaza faptului ca oamenii se informeaza inainte de a urma un astfel de tratment pentru a scapa de firele de par. Aflati mai multe detalii cu privire la procedura de epilare definitiva, citind in continuare acest articol.

Zone care pot fi tratate prin epilare definitiva laser Brasov

Aceasta procedura este efectuata cu ajutorul unui dispozitiv laser de ultima generatie. Dispozitivul furnizeaza energie luminoasa in radacina foliculilor de par in faza de crestere activa.

Epilare Definitiva Laser BrasovPigmentul din foliculi absoarbe lumina, distrugand eficient parul. Designul de racire al dispozitivelor de epilare laser calmeaza pielea pe masura ce functioneaza, astfel incat tratamentul este cat se poate de confortabil pentru pacient.

Spre deosebire de electroliza, sistemul de indepartare a parului cu laser trateaza o suprafata mai mare deodata, asa ca pot fi necesare mai putine tratamente pentru a obtine rezultatele dorite.

Epilarea cu laser poate fi efectuata pe aproape orice zona a corpului. Unele zone sunt mai sensibile decat altele, iar pentru un confort maxim se poate asigura o crema de amortire topica.

Zonele comune tratate sunt fata, picioarele, bratele, axilele, zona bikinilor, pieptul, spatele si multe altele. Femeile de exemplu isi doresc sa beneficieze de epilare definitiva laser Brasov pe picioare, in zona axilelor si in zona bikinilor.

La randul lor barbatii se orienteaza spre aceasta procedura pentru eliminarea parului de pe picioare, de pe spate si piept. Exista chiar si barbati carora nu le face placere sa poarte barba, astfel ca aleg aceasta procedura pentru zona fetei, inclusiv buza superioara.

Cum se procedeaza dupa tratament?

Pentru o zi sau doua dupa procedura de epilare definitiva laser Brasov, pacientii experimenteaza o senzatie asemanatoare cu arsurile solare in zona tratata. Pot aplica in acest caz comprese reci sau creme hidratante recomandate de expertul care s-a ocupat de efectuarea procedurii.

Pacientele carora li s-a facut epilarea cu laser pe fata sunt libere sa se machieze a doua zi, cu conditia sa nu existe vezicule pe piele.

Pe parcursul lunii urmatoare, zona tratata va experimenta caderea parului pe masura ce foliculii mor. Tratamentele repetate sunt adesea necesare pentru cele mai bune rezultate (intre 6 si 8 sedinte, dar pot exista si situatii cu 4 sau 10 sedinte).

Pe masura ce sunt efectuate mai mlte sedinte de epilare laser, pacientii vor experimenta caderea parului si rarirea parului existent, pana cand ultimii foliculi vor muri. Rezultatul este o piele fina, fara par, pe care sigur o vor iubi.

Cateva avantaje ale epilarii laser

Deja din ranadurile anterioare ati putut intelege care sunt cateva dintre avantajele obtinute prin epilare definitiva laser Brasov.

Aici ne referim la lipsa parului in zona tratata pentru mult timp si pielea fina obtinuta. Exista insa multe alte avantaje importante. Si din punct de vedere financiar este rentabila procedura.

Ganditi-va: atunci cand va epilati si/sau barbieriti, trebuie sa cumparati aparate de ras, crema de ras si ceara. Si pentru ca aceste metode de indepartare a parului va pot afecta pielea, pe langa asta trebuie sa cumparati si produse de ingrijire a pielii.

Pe termen lung, veti cheltui foarte multi bani pentru a cumpara aceste produse, mult mai multi bani decat v-ar costa procedura de epilare definitiva cu laserul.

Si probabil printre cele mai importante avantaje ale epilarii laser, se numara faptul ca este lipsita de durere. Ba chiar mai mult, aceasta metoda de eliminare a firelor de par nu mai permite cresterea firelor de par incarnate, indiferent de zona tratata.

Verifica si

Firma De Mutari Bacau Pret

Firma De Mutari Bacau Pret

Merita sa platesc o firma de mutari Bacau pret cand ma mut? Aveti de gand …

Close