joi , aprilie 25 2024
Breaking News

Trupa Cover Live

Scurt ghid pentru a alege o trupa cover live la nunta

Cuplurile care si-au propus sa se casatoreasca, deja cocheteaza cu ideea de a invita o trupa cover live la eveniment. Nu mai trebuie sa ramana nimeni surprins de acest lucru, deoarece a devenit incet dar sigur o tendinta aceasta.

Majoritatea nuntilor organizate in ultimii doi ani au avut o formatie sau un artist invitat. In cazul in care doriti sa alegeti o formatie la evenimentul vostru, v-am pregatit un scurt ghid ajutator.

Este suficient sa cititi cu atentie articolul pana la final, iar apoi sa puneti in practica fiecare informatie. Veti lua in cele din urma cea mai importanta decizie pentru evenimentul vostru.

Trupa cover live: Ghid util pentru o alegere perfecta!

Asadar, in primul rand, atunci cand doriti sa faceti alegerea formatiei care sa cante la nunta, stabiliti data. Nu veti putea sa incheiati un contract cu o formatie care canta la evenimente fara a avea data stabilita.

Cand aveti data stabilita, trebuie sa va stabiliti si bugetul. Consultati-va impreuna cu partenerul/partenera. Stabiliti cati bani va permiteti sa platiti pentru ca o formatie sa va cante la eveniment. Dar este important sa tineti cont si de faptul ca pot aparea diverse alte cheltuieli neplanificate (transportul si cazarea membrilor formatiei).

Trupa Cover LiveDupa ce stabiliti si bugetul, incepeti sa cautati formatia ideala. Orientati-va spre acele formatii care cer un tarif acceptabil pentru a va canta la nunta. In cele din urma indreptati-va atentia spre o formatie care se incadreaza in suma de bani de care dispuneti.

Cand ati gasit formatia pe care o considerati potrivita, luati legatura cu unul dintre reprezentantii sai. Incercati sa aflati cat mai multe informatii utile. Va prezentam in continuare o scurta lista cu intrebari pe care le puteti adresa la intalnirea cu formatia respectiva.

Intrebari pentru reprezentantul unei formatii

Asadar, daca doriti sa invitati o trupa cover live, adresati-le anumite intrebari. In functie de raspunsurile pe care le primiti, puteti continua cu trupa respectiva sau va puteti orienta spre alta trupa. Iata ce trebuie sa intrebati!

1. Ce tarif are formatia?

Aceasta este in mod evident, cea mai importanta intrebare pe care o puteti adresa. Trebuie sa stiti cat costa sa va cante formatia respectiva, pentru a sti daca va permiteti sau nu acest privilegiu.

In cazul in care tariful este mai mult decat va puteti permite, exista si alte optiuni.

2. Formatia are un playlist facut?

Aceasta este de asemenea o intrebare foarte interesanta. Este imortant sa stiti daca formatia vine cu muzica de acasa pregatita sau daca puteti sa recomandati anumite melodii pentru eveniment.

3. Ce genuri muzicale canta formatia?

O trupa cover live care canta la nunti si alte evenimentne poate aborda doar un gen muzical. Exista insa si formatii care canta mai multe genuri muzicale (muzica de petrecere, manele, populara, etc.). In functie de propriile preferinte dar si de preferintele invitatilor, alegeti formatia si genul preferat.

4. Cat timp canta formatia la nunta?

Si aceasta intrebare este foarte importanta. Exista cupluri care doresc ca o formatie care sa le cante pe toata durata evenimentului. Nu ar accepta sub nici o forma ca formatia respectiva sa cante doar 30 de minute sau o ora.

In schimb, alte cupluri au si dj. Din acest motiv, ar fi incantate sa gaseasca o formatie care sa cante doar 30 – 60 de minute la eveniment. In functie de preferinte dar si de buget, puteti face o alegere.

Asadar, acestea sunt informatii pe care trebuie sa le cunoasteti atunci cand doriti sa angajati o formatie la nunta!

Verifica si

Epilare Definitiva Laser Brasov

Epilare Definitiva Laser Brasov

Ce zone pot fi tratate prin epilare definitiva laser Brasov? Procedura de epilare definitiva laser …

Close